האם האינטרנט הסלולרי יהרוג את המפעילים?

In Web Results - The Blog, סלולר, קידום אתרים בגוגל by אתגר שפיבק2 Comments

ביום שמשרד התקשורת מודיע על הקצאת תדרים ל WiMax בצורה די דרקונית, אומר מר מומו לירן, מנכ"ל אריקסון ישראל שה WiMax הוא "סיפור עצוב" (הייתי שם. הכל אמת)

מה המשמעות של הנושא עבורינו כצרכנים? מה יהיה בעוד 10 שנים? האם נצטרך את המפעילים הסלולארים (פרטנר, סלקום ופלאפון)?

הרעיון המרכזי ב- WiMax הוא רשת אלחוטית שמכסה שטחים גדולים מאוד (בסדר גודל של ערים שלמות). ברגע שלכולנו יהיה מכשיר נייד תומך WiMax, אז נוכל לתקשר ביננו דרך תוכנות כגון Skype או Fring ולעשות שיחות בעלויות הרבה יותר נמוכות ממה שהתרגלנו.

אם ניקח לדוגמה את המצב בארה"ב, כבר היום אפשר לעשות מנוי לשירות שיחות לקווים נייחים וניידים תמורת פחות מ 9$ לחודש. מה יקרה כאשר לכולם יהיה WiMax ולא יהיה צורך במפעילים הסלולאריים בפורמט שבו אנו מכירים אותם כיום כספקי שיחות?

כלפי חוץ, המפעילים "לא מתייחסים" לנושא ה WiMax ולא רואים בו איום. אם אנחנו בוחנים לעומק את הצדדים של כל המפעילים בארץ, אנחנו רואים שהם מבינים שהם לא יוכלו להמשיך להיות רק ספקי שיחות אלא הם יצטרכו להפוך להיות ספקי תוכן לכל דבר.

אנחנו רואים את ההשקעה האדירה של החברות בארץ בתחום התוכן, את החיבור שלהם עם מותגי מוזיקה חזקים ואת השירותים הרחבים שהם מציעים.

אין ספק שבגלל הצבא (ש"לוקח" טווח רחב של תדרים) החדירה של ה WiMax בארץ תהיה יותר איטית מאשר בחו"ל אבל גם פה זה יקרה. אם לא בעוד 5 שנים אז בעוד 10. ואז מה יהיה עם המפעילים? למה שנרצה לשלם פר דקת שיחה שנוכל לשלם מחיר Fix ולדבר ללא הגבלה?

מה יהיה עם האינטרנט הסלולארי? מתי יתפתח תחום הקידום אתרים באינטרנט הסלולארי? מתי נראה קידום אתרים בגוגל בסלולאר?

Comments

  1. האמת היא שדיי בקרוב כל החברות הגדולות יודעות שעתיד האינטרנט בסלולר גוגל מספקת מספר שרותים בפלאפון כמו yourube וכו'

  2. אין צורך בקידום אתרים מיוחד עבור אינטרנט סלולארי, אך יש להתאים את אתרכם עבור משתמשים מוגבלים אחרים כגון עיוורים.

Leave a Comment