10 חטאים בקידום אתרים.

In SEO, שיווק באינטרנט by אתגר שפיבק2 Comments

1. החלטה על קידום האתר למילות מפתח מסויימות רק אחרי שהוא מוכן. במקרים רבים, נגלה כי אחרי שהשקענו באתר חדש ומושקע והוא בכלל לא מתאים למילות מפתח הרלוונטיות עבורינו.

2. לא ללמוד את המתחרים. כמה המתחרים שלך משקיעים בקידום האתר שלהם? האם המקומות הראשונים מלאים במתחרים שמשקיעים משאבים רבים ויהיה קשה מאוד להתחרות בהם? כדאי לבדוק את הנושא לפני שמחליטים על איזה מילות מפתח אנחנו מבססים את האתר שלנו.

3. זיבול במילות מפתח. אין ספק כי אנחנו רוצים שמילות המפתח שלנו יהיו דומיננטיות מאוד בתוכן העמוד ובתגים הרלוונטיים, אך כאשר אנחנו מעמיסים את העמוד במילות מפתח אנחנו "מאותתים" למנוע החיפוש שיש כאן ניסיון לקדם את האתר שלנו בצורה לא לגיטימית, מה שיכול לגרום לנו לההתדרדר בתוצאות החיפוש ואף להיות "מועלם" מהן.

4. שימוש בטקסט חבוי. הוספת מילות מפתח בצבע זהה לצבע הרקע. עוד שיטה מצויינת להיות מוחרם מהאינדקס של גוגל.

5. אופטימיזציה של עמוד הבית בלבד. נכון שבמרבית המקרים אנחנו רוצים לקדם בעיקר את עמוד הבית שלנו, אך אנחנו צריכים לזכור לבנות גם את העמודים הפנימיים באתר שלנו בצורה נכונה למנועי החיפוש.

6. קישורים יוצאים "רעים". האם אנחנו מקשרים לעמודים שמכילים רק קישורים? האם יש לנו קישורים מתים? גוגל מאוד לא אוהב אתרים עם קישורים יוצאים "בעייתיים" והדבר פוגע להם בצורה משמעותית בדירוג.

7. ניווט באמצעות Javascript או Flash בלבד. כאשר גוגל לא מצליח לעבור בין הדפים שלנו (גם אם יש לנו מפת אתר מסודרת), הוא מניח שלמשתמש לא נוח לעבוד בין הדפים בתוך האתר, כתוצאה מכך, הוא מניח שהשימושיות של האתר גרועה והדבר פוגע בדירוג שלנו.

8. לא להשקיע בקישורים חיצוניים. אולי הפרמטר החשוב ביותר כאשר אנחנו מתחרים על מילים תחרותיות. צריך לבדוק בצורה יסודית את כמות הקישורים, את הטקסט בתור הקישור ואת איכותם.

9. לשכוח את הגולש. אין ספק שהאתר צריך להיות בנוי בצורה אופטימאלית למנוע חיפוש. זה לא אומר שהוא צריך להיות פחות נוח לגולש. גם אם נהיה במקום הראשון בגוגל והאתר שלנו לא יתאים לגולש – הוא פשוט יעבור לאתר במקום השני.

10. לחשוב שסיימנו. קידום אתר אף פעם לא נגמר. גם אם אנחנו עכשיו במקום הראשון עבור מילות המפתח הרלוונטיות עבורינו, זה לא אומר שנהיה שם מחר או מחרתיים. זה רק אומר שאנחנו צריכים להמשיך לעבוד בצורה יסודית כדי להישאר שם.

 

אם מצאתם משהו מהדברים האלו אצלכם וקצת עזרתי – עשיתי את שלי…

Comments

 1. כתבה יפה , והנה אני יקדם את האתר שלי (מומלץ לעשות כך)
  משחקים , משחקי רשת , משחקים אונליין.
  בואו לשחק אצלי באתר – אתר שונה ואיכותי

 2. אכן אתה צודק, אופן קידום האתר צריך להתחשב בצרכיו של הגולש-אם האתר נוח לשימוש או לא-ולקחת בחשבון שכל פעולה לא אתית מצידנו יכולה לגרום למנוע החיפוש לזרוק אותנו לסוף הרשימה או בכלל להיפטר מאיתנו (הכוונה היא מהאתר כמובן :))

  שגיא
  http://www.esek2all.co.il
  בית חם לעסקים

Leave a Comment